Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Trimama BLOG
  3. Jakou zvolit velikost prstenu?
12.10.2021

Jakou zvolit velikost prstenu?

Jak vybrat správnou velikost prstenu, tak metod je několik. Postupně se pokusíme podívat na všechny. Některé jsou známé, některé jednoduché a některé záludné. Ale vždy Vám pomůžou. 

 

1. NÁVŠTĚVA KAMENNÉ PRODEJNY

Vyberte si nejbližší prodejnu šperků nebo klenotnictví a přímo na prodejně si prsten vyzkoušejte. Je to sice nejjednodušší způsob, jak velikost zjistit, ale zároveň máte po překvapení.

2. PŮJČTE SI JEJÍ PRSTEN

Určitě Vaše drahá polovička už nějaký prsten má. Nenápadně si ho půjčte a vyzkoušejte si ho na svých prstech. Následně můžete přeměřit svůj prst. Druhá metoda pro zjištění velikosti u zapůjčeného prstenu je si ho překreslit (hlavně vnitřní průměr prstenu).

3. POUŽIJTE SPECIÁLNÍ MĚŘÍTKO

Použitím speciálního měřítka rychle a jednoduše zjistíte rozměr z pohodlí domova. Buď přímo na prstu drahé polovičky nebo na Vašem (Když jste si půjčili její prsten).

4. PROVÁZEK

Vezměte si provázek a obtočte ho kolem prstu a lehce utáhněte. Pomoci fixy si udělejte značku. Potom provázek roztáhněte a změřte délku pomocí pravítka nebo metru. A rozměr je na světě!

5. NENÁPADNĚ SE VYPTÁVEJTE

Pokud vybíráte prsten s dostatečným předstihem, nenápadně se přítelkyně, manželky, dcery, maminky vyptávejte, ale pamatujte...hlavně nenápadně. Můžete se zkusit zeptat i nejlepší kamarádky, mnohdy ví více než vy :)

Tajný tip je, že si můžete nenápadně změřit ruce a potom snadno odhadnout velikost podle Vašich prstů.

6. TAJNÉ MĚŘENÍ 

Všechny měřící pomůcky si připravte na noční stolek (svůj stolek a nejlépe do šuplíku) a jak bude drahá polovička spát, je to Vaše chvíle. Prostě ji změříte prst ve spánku :) Hodně štěstí :)

7. ZEPTEJTE SE A JE TO!

Když se na rovinu zeptáte na velikost prstenu ještě nemusí být vše prozrazeno. Pokud se tedy nezeptáte těsně před výročím, narozeniny nebo jiným významným dnem. Každopádně může Vaše paní něco tušit, ale to není taky na škodu. 

8. NEVHODNÁ VELIKOST? NEVADÍ...

Dali jste na intuici nebo se nepovedlo měření? Nevadí, ve většině obchodů a eshopů je možná výměna za správnou velikost. 

 

ZAJÍMAVOSTI:

  • Nejžádanější velikost je 52 nebo 53.
  • Dominantnější ruka je vždy větší (pozor při měření).
  • Někdy můžou být prsty více či méně oteklé, např. po ránu, nebo v zimě či v létě.

 

Zde je tabulka velikostí, podle Vašich změřených výsledků vyberete správnou velikost.

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli